چرا سئو؟

در دنیای امروز با رونق فعالیت‌های اینترنتی و مشاغل آنلاین، کسب‌وکارها برای کسب مشتری و خرید و فروش اینترنتی اقدام به راه اندازی سایت‌ها و طراحی سایت متناسب با حیطه شغلی خود کردند. اما به زودی با چالشی به اسم رقابت بر سر نتایج گوگل مواجه شدند. این رقابت زمانی ایجاد شد که موتورهای جستجو برای نمایش نتایج خود اقدام به رتبه بندی سایت‌ها و نمایش آن‌ها براساس رتبه‌اشان کردند.
رقابتی که بر سر بهبود رتبه در صفحه نتایج موتورهای جستجو، میان سایت‌ها شکل گرفت به ایجاد مفهومی به نام سئو سایت یا همان بهینه‌سازی سایت‌ها برای موتورهای جستجو انجامید.

رتبه بندی سایت

نحوه رتبه بندی سایت‌ها

وقتی که کاربری در موتور جستجو عبارت خاصی را جستجو می‌کند انتظار دارد تا نتایج مرتبط با آن را در صفحه نتایج ببیند.
همان طور که گفته شد موتورهای جستجو برای نمایش سایت‌ها اقدام به رتبه دهی برای آن‌ها کردند تا براساس میزان این رتبه‌ها، سایت‌ها یکی پس از دیگری در صفحه نتایج نمایش داده شوند. اما چرا این کار انجام شد؟
موتورهای جستجو با بیش از میلیون‌ها صفحه برای یک عبارت خاص مورد نظر کاربر مواجه بودند که همگی با عبارت جستجو شده توسط کاربران مرتبط بودند. حالا موتورهای جستجو باید با چه معیاری این نتایج را به کاربران نشان می‌دادند؟ برای این کار موتورها تصمیم گرفتند با سنجش برخی معیار‌ها به سایت‌ها رتبه دهی کنند و براساس این معیار آن‌ها را در صفحات و لینک‌های هر صفحه ظاهر کنند.
معیار‌ها و ملاک‌های موتورهای جستجو قوانین سئو سایت را به وجود آوردند.

سئو سایت چیست؟

سئو سایت، SEO یا Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. به این معنی که وبمستر و مدیر سایت باید قوانینی که موتورهای جستجو برای رتبه دهی سایت‌ها در نظر گرفته‌اند را در سایت پیاده سازی کند تا از سوی این موتورها امتیاز بالایی دریافت کرده، به عنوان سایت با ارزش شناخته شده و در رتبه‌های بالایی از نتایج جستجو قرار گیرند.

قوانینی که موتورهای جستجو برای سنجش ارزش یک سایت در نظر می‌گیرند مربوط به بخش‌های مختلفی از سایت است. اما هدف همگی آن‌ها یک چیز است، میزان رضایت کاربران. همه قوانین موتورهای جستجو درباره سئو سایت، به میزان رضایت کاربر منتهی می‌شود.
هر قدر رضایت کاربر از سایت شما بیشتر باشد، از سایت شما بیشتر دیدن کند، سایت شما را به اشتراک بگذارد، مدت زمان طولانی‌تری را در سایت شما بگذراند، برای شما نظر یا کامنت بگذارد و با شما تعامل برقرار کند، از دید موتور جستجویی مانند گوگل شایستگی بیشتری برای کسب جایگاه اول در نتایج جستجو پیدا خواهید کرد.

سئو

بنابراین موتورهای جستجو با سنجش مجموعه‌ای از فاکتورهای مختلف در سایت شما (که مخاطب یکی از عناصر مهم آن است) و سئو سایت نامیده می‌شود، سایت‌ها را رتبه دهی می‌کنند و در صفحه نتایج نشان می‌دهند.
بهینه سازی سایت به سه دسته مهم تقسیم می شود : 1) سئو داخلی 2) سئو خارجی 3) سئو تکنیکال

جهت دریافت هر گونه مشاوره در زمینه دیجیتال مارکتینگ با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

02632247841 02191022252 09101398960

سئو خارجی

 

سئو داخلی

منظور از سئو داخلی مجموعه اقداماتی است که در داخل سایت و به منظور بهبود کیفیت محتواهای سایت انجام می گیرد. این دسته از SEO بیشتر بر روی محتواهای سایت و رعایت قوانین مربوط به تولید محتوا می پردازد.
از جمله قوانین دسته بهینه سازی داخلی می توان به انتخاب کلمه کلیدی، رعایت چگالی کلمات کلیدی در محتوا، ایجاد لینک های داخلی در محتواها، داشتن عنوان مناسب، استفاده از توضیحات متا، انتخاب عنوان سئو مناسب، تگ گذاری های مناسب در محتوا، استفاده از انواع مدیا ها برای تولید محتوا و ….. می پردازد.

سئو خارجی

این دسته از قوانین بهینه سازی سایت مربوط به اقداماتی است که در خارج از سایت برای بهبود جایگاه آن در نتایج موتورهای جستجو انجام می گیرد. شاید بتوان مهمترین و معروف ترین قسمت سئو خارجی را ایجاد بک لینک برای سایت دانست.

بک لینک ها، لینک هایی هستند که از خارج از سایت به سایت مورد نظر ما داده می شوند. این لینک ها می توانند در سایت های مختلفی و به شیوه های متنوعی به سایت ما داده شوند. ایجاد بک لینک های مناسب، به شیوه صحیح و در سایت های مناسب از جمله مواردی هستند که به دسته سئو خارجی مربوط می شود و قوانین آن در این دسته قرار می گیرد.

سئو تکنیکال

همه امور فنی مربوط به سایت که متناسب با قوانین موتورهای جستجو و برای کسب بهترین جایگاه در نتایج جستجو انجام می‌گیرد، سئو تکنیکال یا فنی نامیده می‌شود.
ایجاد سایت مپ، کنترل فایل Robot.txt، کنترل سرعت سایت، ایجاد امنیت و ssl سایت، ایجاد ساختار مناسب سایت و… از جمله مواردی هستند که در دسته سئو تکنیکال قرار گرفته و باید رعایت شوند.
سئو تکنیکال را می توان پایه‌ای‌ترین دسته قوانینی دانست که باید برای بهینه سازی سایت به آن توجه کرد. اگر موارد فنی سایت به درستی رعایت نشوند و یا مشکلی در قسمت تکنیکال سایت وجود داشته باشد، هر قدر هم که دو بخش دیگر سئو سایت به درستی اجرا شود، باز هم در کسب بهترین نتیجه دچار مشکل خواهید بود.

سئو تکنیکال

قوانین سئو سایت

با اینکه قوانین سختگیرانه‌ای از سوی موتورهای جستجو برای رتبه دهی سایت ها تعیین شد و دسته بندی مناسبی برای سئو سایت شکل گرفت اما همه سایت ها و سئوکاران لزوما اقدام به رعایت این قوانین نمی کنند. به هر حال همیشه کسانی وجود دارند که علاقه مندند در سریعترین زمان بهترین نتایج را به دست بیاورند، حتی به قیمت دور زدن قوانین!

همین امر باعث شد که سه دسته دیگر از بهینه سازی سایت در میان سئوکاران و دنیای بهینه سازی سایت شکل بگیرد:

قوانین سئو

1) سئو کلاه سفید

سئوکاران کلاه سفید دسته‌ای از سئوکارانی هستند که همه قوانین مربوط به سئو سایت را به درستی اجرا می‌کنند. بدون اینکه سعی در فریب گوگل و سایر موتورها داشته باشند.
نتیجه گیری با روش‌های سئو کلاه سفید معمولا زمان بر، سخت و دشوار است، اما نتیجه‌ای که در بر خواهد داشت معمولا پایدار و رضایت بخش خواهد بود.

2) سئو کلاه سیاه

عده‌ای از سئوکاران با دور زدن قوانین موتورهای جستجو و فریب آن‌ها اقدام به بهینه سازی و کسب نتیجه در صفحات جستجو می‌کنند. این دسته از سئوکاران، کلاه سیاه نامیده می‌شوند.
سئو کلاه سیاه معمولا نتیجه سریع‌تری خواهد داشت و آسان‌تر خواهد بود، اما به همان سرعت کسب نتیجه، شما را هم به دردسر خواهد انداخت.
اگر موتورهای جستجو تشخیص دهند که از سئو کلاه سیاه برای بهینه سازی سایت استفاده کرده‌اید شما را جریمه خواهند کرد. جریمه‌ای که می‌تواند به قیمت حذف سایت شما از نتایج موتور جستجو تمام شود.

3) سئو کلاه خاکستری

وقتی اقدامات شما نه سیاه محض باشد و نه کاملا سفید در حقیقت از سئو کلاه خاکستری استفاده کرده‌اید. در حقیقت در این حالت از بهینه سازی سایت سئوکار از برخی اقدامات کلاه سیاه که خطر کمتری دارد و سرعت نتیجه گیری را افزایش می‌دهد در کنار اقدامات کلاه سفید بهره می‌برد.

سئو سایت با سیماساز

آژانس دیجیتال مارکتینگ سیماساز در بخش سئو سایت همواره در تلاش است تا بتواند بهترین نتایج را برای مشتریان خودش در نتایج جستجو گوگل رقم بزند. تیم سئو سیماساز با استفاده از استراتژی‌های مناسب و دقیق، متناسب با سایت‌ها و اجرای گام به گام استراتژی و برنامه بهینه سازی، بهبود رتبه برای سایت‌ها را وظیفه خود می‌داند.
تحلیل و آنالیز رقبا و تحقیق کلمات کلیدی یکی از اقدامات مهمی است که در ابتدای کار سئو سایت توسط تیم سئو سیماساز انجام می‌گیرد. ایجاد استراتژی متناسب با سایت‌ها و اجرای این استراتژی‌ها نیز توسط این تیم انجام خواهد شد.
انجام مشاوره سئو سایت متناسب با کسب‌وکارها از جمله خدمات دیگری است که در بخش سئو آژانس دیجیتال مارکتینگ سیماساز انجام می‌گیرد.

برای مشاوره و پشتیبانی از سئو سایت خود تنها کافی است با راه‌های ارتباطی سیماساز تماس برقرار کنید.

سئو داخلی

رعایت تمام پارامترهای سئو داخلی از جمله: لینک داخلی،

بهبود سرعت بارگذاری صفحه، ساختار یو آر ال‌ها،

یکتایی، همگام بودن با هدف کاربر، نمایش موبایلی و داده‌های متا

سئو خارجی

فعالیت روی شبکه‌های اجتماعی، دریافت لینک از سایر سایت‌های خارجی،

رپورتاژ آگهی، ایجاد بک لینک از طریق وبلاگ‌ها و فعالیت در آن‌ها

دریافت لینک از سایت‌های قدرتمند و دریافت کامنت بک لینک از سایت‌های پر بازدید

ما را با تجربیاتمان قضاوت کنید
_

نمونه کارها

_
طراحی سایت سهیل نسج تهران

سهیل نسج تهران

تولید انواع نخ و رنگرزی

البرزبان

 تعمیر انواع لوازم خانگی

طراحی سایت بیس پلن

بیس پلن

بانک اطلاعات صنعت ساختمان

طراحی سایت سدکس (cedex)

Cedex

تولید انواع مواد شیمیایی

طراحی سایت سان جیم

سان جیم

 باشگاه بدنسازی بانوان

طراحی سایت ویستامگ

ویستامگ

مجله اینترنتی