ابزار semrush

12دلیلی که باید از ابزار SEMrush برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید!

آیا شما در زمینه تولید محتوا مناسب دچار ضعف هستید؟

آیا محتوا تولید شده شما بازدید کمی می‎خورد؟

آیا دوست دارید اطلاعاتی را یاد بگیرید که با کمک آن محتوای مناسبی را تولید کنید؟ پس تا پایان این مقاله  با سیماساز همراه باشید.

امروزه بازار دیجیتال مارکتینگ بازار داغی را تجربه می‎کند. شما هم برای حضور در این بازار لازم است محتوایی تولید کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. زیرا در این بازار محتوای تولید شده بیش از هر چیزی لازمه رسیدن به موفقیت است.

ابزار SEMrush را بشناسیم

ابزارهای بسیاری در دنیای دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که به شما کمک می‎کند تا بتوانید رقبای خودتان و استراتژی محتوایی آن‎ها را تحلیل کنید و به کمک تحلیل رقبا و بازار دیجیتال مارکتینگ بتوانید آن‎ها را پشت سر بگذارید.

ابزار SEMrush یکی از این ابزارهای مفید سئو است که به شما در تحقیق کلمات کلیدی مناسب، ردیابی استراتژی کلمات کلیدی رقبا و بررسی سئوی وبلاگ سایت خودتان کمک خواهد کرد. 

این ابزار مورد اعتماد بسیاری از بازاریابان جهان قرار گرفته است. ابزار سئوی SEMrush مورد استقبال مشاغلی بزرگی مانند فیلیپس، فوربس، پی پال، هایت و غیره قرار گرفته و این مشاغل هم از ابزار کاربردی SEMrush استفاده می‎کنند. 

ابزار SEMrush دارای یک پایگاه داده با بیش از 46 میلیون دامنه و 120 کلمات کلیدی است. این ابزار می‎تواند موارد بسیاری چون جایگاه ارگانیک یک دامنه یا صفحه لندینگ در SERP گوگل، کپی تبلیغات گوگل ادوردز و جایگاه آن‎ها، تبلیغات CPC، آنالیز و تحلیل رقبا را ردیابی و آنالیز کند. همچنین یکی از مهمترین کارهایی که ابزار SEMrush می‎تواند انجام دهد، بازاریابی محتوا برای سایت شما است.

ابزار سئو semrushدر ادامه قبل از صحبت درباره ی این ابزار کاربردی سئو سایت ، لازم دانستیم از اهمیت بازاریابی محتوا با شما صحبت کنیم. 

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا، استراتژی‎ای است که توسط بازاریابان اینترنتی برای ایجاد و توزیع محتوایی موثر، به روشی سرگرم کننده، مفید و آموزنده، برای مشتریان بالقوه استفاده می‎شود. محتوای عالی به شما این امکان را می‎دهد که بازدیدکنندگان خود را حفظ کنید، منجر به فروش محصولات شوید و با توجه به نام تجاری خود ارتباط مثبتی با مشتریان برقرار کنید.

بنابراین با توجه به اهمیت بازاریابی محتوا، استفاده از ابزاری که بتواند راه حل مناسبی برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا در اختیار شما قرار دهد، بسیار مهم است.

12 دلیلی که استفاده از ابزار SEMrush را تقویت می‎کند؟

1-تحقیقات موثر در رابطه با کلمات کلیدی

استراتژی کلمات کلیدی شما باید در مسیر برنامه‎های بازاریابی محتوایی شما باشد. کلمات کلیدی، کلماتی هستند که مشخص می‎کند مشتریان شما چگونه شما را پیدا کنند. کاری که ابزار SEMrush انجام می‎دهد این است که کلماتی را در اختیار شما قرار می‎دهد که احتمال دریافت بیشترین ترافیک جستجو را به همراه داشته باشد.

ابزار SEMrush، به شما در پیدا کردن انواع مختلف کلمات کلیدی با یک ریشه خاص بسیار کمک خواهد کرد و این امکان را به شما می‎دهد که درک بهتری از نوع جستجو واقعی افراد در اینترنت داشته باشید. بنابراین  به شما کمک می‎کند رفتار کاربر را خیلی سریعتر شناسایی کنید.

یکی از کارهای جذاب این ابزار این است که به شما این امکان را می‎دهد که میزان جستجوی ماهانه هر عبارت را پیدا کنید. به همین ترتیب ابزار سئو SEMrush به شما امکان ردیابی میزان رقابت بر سر عبارت کلیدی مورد نظرتان، میانگین قیمت کلیک بر روی یک آگهی PPC متناظر با آن عبارت، تعداد صفحات کار شده بر روی این عبارت (در حقیقت تعداد رقبایتان در این عبارت) و سایتی که در این عبارت رتبه اول را دارد، بیابید.

تحقیق کلمات کلیدی

2- هوش رقابتی مقایسه ای

قبل از این که به این نکته بپردازید که رقبای شما چطور تا این حد خوب کار کرده اند و چطور این کار را انجام داده اند، لازم است ابتدا به عملکرد خودتان توجه داشته باشید. 

هنگامی که آدرس وب سایت خود را در ابزار SEMrush وارد می‎کنید، یک صفحه نمای کلی یا overview مشاهده خواهید کرد که به شما اطلاعاتی در مورد ترافیکی که سایتتان داشته می‎دهد و شما می‎توانید ببینید که آیا میزان بازدید سایت شما بهتر یا بدتر شده است. همچنین می‎تواند وضعیت رتبه بندی و جایگاه سایتتان در گوگل را بر اساس یک بازه زمانی واقعی مشاهده کنید.

ابزار SEMrush گزارش‎های SEO ماهانه را به صورت PDF ارسال می‎کند که در مورد سرعت پیشرفت و رشد ترافیک طی 12 تا 24 ماه گذشته به شما گزارش می‎دهند.

3- قابلیت تحلیل و استراتژی

ده‎ها میلیون وبلاگ در دنیا وجود دارد که مانند وبلاگ شما فعالیت می‎کنند. بنابراین، بسیار مهم است که مراقب رقبای خود باشید و بدانید آن‎ها چگونه فعالیت می‎کنند. SEMrush به شما امکان می‎دهد نگاه عمیق تری به رقبا و همچنین کلمات کلیدی که بیشترین بازدید را برای سایت آن‎ها به همراه دارد بیابید. پس از دانستن کلمات کلیدی که توسط رقبا با بیشترین تاثیر استفاده می‎شوند، قدم بعدی این است که آنها را بخشی از اقدامات و برنامه بازاریابی محتوای خود کنید.
محتوایی ایجاد کنید که این عبارات جستجو را هدف قرار دهد. ابزار سئو SEMrush به شما امکان می‎دهد یک استراتژی بازاریابی محتوای بسیار موفق ایجاد کنید که مبتنی بر درک رقبایتان و هدف قرار دادن ترافیکی است که آنها برای بهترین کلمات کلیدی خود می‎گیرند.

4- شناسایی فرصت‎های جدید کلمه کلیدی

SEMrush ابزاری عالی برای یافتن ایده‎های کلمات کلیدی جدید است. به عنوان مثال، اگر روی کلمه کلیدی “بازاریابی محتوا” در SEMrush کلیک کنید، بسیاری از کلمات کلیدی دیگر مرتبط با آن نمایش داده می‎شوند، مانند “بازاریابی محتوای موثر”، “مطالعات موردی بازاریابی محتوا”، “موفقیت در بازاریابی محتوا” و غیره. با هر بار که روی یکی از این کلمات کلیدی کلیک کنید، کلمات کلیدی مرتبط جدید با آن‎ها را مشاهده خواهید کرد. با این کار می‎توانید کلمات کلیدی بیشتر و بهتری را برای ایجاد محتوای خود شناسایی کنید.

5- پیگیری رتبه بندی گذشته و فعلی خود

با ابزار SEMrush می‎توانید به راحتی رتبه بندی فعلی و گذشته خود را پیگیری کنید. می‎توانید پیشرفت رتبه بندی خود را در Google طی یک دوره زمانی مشاهده کنید تا بتوانید تشخیص دهید چه عواملی در این رتبه بندی شما موثر بوده و چه عواملی موثر نیست. شاید یک پست وبلاگی وجود داشته باشد که شما 12 ماه پیش نوشتید و منجر به افزایش رتبه شما شده است. حال می‎توانید به این فکر کنید که چه استراتژی پشت نوشتن این پست بوده که باعث این بازدید بالا شده است. سپس به دنبال موضوعات، کلمات کلیدی مشابه باشید و سبک یا نوشتاری مشابه را امتحان کنید تا بازدید بالا را تجربه کنید.

آنالیز رقبا در SEMrush

6- تحلیل فعالیت رقیب خود 

در ابزار SEMrush به شما امکان بیشتری نسبت به تحلیل رقبای سایت خودتان می‎دهد. به شما این امکان را می‎دهد که رقبای رقیب خود را هم تجزیه و تحلیل کنید. در واقع، این وب سایت از همه وب سایت‎هایی که دارای رتبه بندی مناسب برای کلمات کلیدی مشابه هستند، مطلع می‎شود و تخمین دقیقی از میزان ترافیک دریافتی برای 20 کلمه کلیدی برتر مورد استفاده در هر یک از این سایت‎ها به شما ارائه می‎دهد. این به شما درک بسیار خوبی از سطح ترافیک آنها می‎دهد و استراتژی را تدوین می‎کند که این مورد را مورد توجه قرار می‎دهد. 

7- کمک به از دست ندادن ترافیک موجود 

حتی با توجه به اینکه ابزار SEMrush به شما کمک می‎کند ترافیک جدیدی را بدست آورید، ابزاری را در اختیار شما قرار می‎دهد تا اطمینان حاصل کنید که ترافیک موجود خود را از دست نمی‎دهد. مراقبت از ترافیک موجود کاملاً ضروری است. ممکن است به دلیل ترافیک جدیدی که ایجاد می‎شود، برای مدتی رتبه بالایی داشته باشید، اما اگر شروع به از دست دادن ترافیک موجود خود کنید، مدت طولانی در آن رتبه باقی نخواهید ماند.

با نرم افزار SEMrush می‎توانید مواردی را که می‎خواهید برای ردیابی (دامنه خود) انتخاب کنید، مکانی را که می‎خواهید موقعیت کلمات کلیدی خود را برای آن ردیابی کنید و نتایج خود را با نتایج رقبا مقایسه کنید، به Google Analytics یا Google Search Console متصل شوید تا موارد اضافی را بدست آورید. این ابزار به شما امکان می‎دهد 20 کلمه کلیدی برتر را برای ردیابی از یک فایل متنی یا اطلاعاتی که از Google Analytics یا Google Search Console بازیابی می‎کنید، اضافه کنید.

8- یافتن فرصت‎های تبلیغاتی بهتر

یکی از بهترین راه‎های کسب درآمد اینترنتی نمایش تبلیغات در وبلاگ و جستجوی فرصت‎های تبلیغاتی دیگر است. تعدادی از مشاغل وجود دارند که هزینه‎های زیادی را برای ترافیک ایجاد شده از طریق Google AdWords پرداخت می‎کنند. با این حال، تبلیغات در AdWords گوگل برای کلمات کلیدی رقابتی بسیار گران است.

یک راه عالی برای کسب درآمد از وبلاگ یا وب سایت خود این است که با این شرکت‎ها تماس بگیرید تا تبلیغات خود را در سایت شما نمایش دهند یا به آن‎ها پیشنهاد همکاری در فروش بدهید. برای تبدیل شدن به یک بازاریاب وابسته یا افیلیت مارکتر موفق، قبل از هر چیز باید محتوای عالی ایجاد کنید. بدون ایجاد محتوایی آموزنده، جالب و مفید برای خوانندگان خود، نمی‎توانید از سیستم همکاری در فروش و بازاریابی، درآمد کسب کنید.

9- پیدا کردن فرصت‎های تبلیغاتی، قبل از رقبا

ابزار سئو SEMrush نه تنها به شما کمک می‎کند بهترین فرصت‎های تبلیغاتی را برای تجارت خود پیدا کنید، بلکه به شما کمک می‎کند تا آنها را سریعتر از رقبا پیدا کنید. این امکان را می‎دهد از کسب و کارهایی که می‎خواهید در وب سایت خود تبلیغ کنید، اطلاعات کسب کنید. هنگامی که این اطلاعات را با خود داشته باشید ، موقعیت بهتری خواهید داشت که این مشاغل را متقاعد کنید که چرا تبلیغات خودشان را در وب سایت شما انجام نمی‎دهند.

تبلیغات و همکاری در فروش

10- ایجاد یک استراتژی وبلاگ نویسی مهم (پست مهمان)

وبلاگ نویسی مهمان یکی از موثرترین استراتژی‎های بازاریابی محتوا است که هر بار به نتایج عالی می‎رسد. تعدادی از وب سایت‎ها هستند که پست‎های مهمان را می‎پذیرند اما شناسایی بهترین وبلاگ‎ها برای ارسال پست‎های مهمان شما آسان نیست. به کمک ابزار SEMrush می‎توانید تحقیقات خود را در یک وب سایت یا وبلاگی که می‎خواهید وبلاگ نویسی مهمان را در آن منتشر کنید، انجام دهید و از نقاط قوت و ضعف آن مطلع شوید.
بنابراین شما در موقعیتی خواهید بود که بهتر بدانید وبلاگ نویسی مهمان در این سایت‎ها برای شما مفید است یا خیر. 

11- توجه به الگوریتم‎های گوگل

تعدادی از وب سایت‎ها هنگام بروزرسانی‎های الگوریتم‎های گوگل، مانند پاندا، ضربه بدی خوردند. اگر شما هم مراقب نباشید ممکن است سایت شما هم در بروزرسانی‎های الگوریتم‎های گوگل جایگاه خودش را از دست بدهد.
به روزرسانی‎های الگوریتم پاندا اساساً فیلتر محتوایی برای الگوریتم Google است. این الگوریتم و آپدیت‎های آن هرگونه محتوای تکراری یا مطالب ضعیف نوشته شده را با مقدار زیادی کلید واژه و غیره از بین میبرند. اما ابزار SEMrush بروز رسانی ممیزی سایت شما را انجام می‎دهد و مواردی را که می‎تواند شما را تحت تأثیر الگوریتم پاندا قرار دهد و سایت شما را با جریمه از سوی گوگل مواجه کند، مشخص می‎کند. بنابراین، می‎توانید بر این اساس تغییراتی را در محتواهای خود ایجاد کنید و مطمئن شوید که تمام روزنه‎های جریمه‎ها برطرف شده اند.

12- آنالیز بک لینک

هدف هر استراتژی بازاریابی محتوا در نهایت دستیابی به لینک‎های ورودی بیشتر به محتوا است. به عنوان یک بازاریاب محتوا، شما باید یک استراتژی ایجاد لینک داشته باشید. با ابزار کاربردی SEMrush می‎توانید بفهمید که رقبای شما بک لینک‎های خود را از کجا می‎گیرند و تعداد کل بک لینک‎هایی که دارند از کجا است. سپس می‎توانید از این اطلاعات برای طراحی استراتژی بک لینک موثرتر برای خود استفاده کنید.
ابزار SEMrush برای نمایش بک لینک‎ها از یک نمودار دایره‎ای استفاده می‎کند و آنها را به لینک‎های dofollow و nofollow تقسیم می‎کند تا بتوانید ببینید که کدام وب سایت، پیوندهای بهتری دارد.

در این مقاله 12 دلیل مهم برای شما آورده‎ایم که چرا باید برای ایجاد استراتژی بازاریابی محتوای موثرتر از ابزار سئو SEMrush استفاده کنید. چه یک بازاریاب اینترنتی باشید، چه صاحب مشاغل آنلاین یا یک وبلاگ نویس، این ابزار کاربردی سئو سایت را برای سایت خود استفاده کنید. زیرا کلمات کلیدی مورد استفاده رقبا را که بیشترین بازدید را برای آنها ایجاد می‎کند، شناسایی کرده و فرصت‎های تبلیغاتی بهتری را شناسایی می‎کند. علاوه بر این، برای محافظت از شما در برابر الگوریتم‎های Google، بررسی‎های گسترده SEO را انجام می‎دهد و به شما کمک می‎کند استراتژی ایجاد لینک بسیار بهتری طراحی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.