بهبود رتبه سئو سایت

احتمالا شما هم به عنوان سئوکار، وبمستر یا صاحب سایت به دنبال افزایش رتبه سئو سایت خودتان هستید. در این مقاله سیماساز به شما راه حل‎هایی را ارائه خواهیم کرد تا در سرچ مرورگر گوگل سایت شما به عنوان منبع و در صفحات اول قرار بگیرد. با دانستن این نکات بازدید سایت شما بالا خواهد رفت.
در این مقاله 17 نکته مهم در مورد SEO سایت وجود دارد که باید هنگام بهینه سازی وب سایت خود رعایت کنید:

1- از کلمات کلیدی در مکان‎های مناسب استفاده کنید.

استفاده مناسب از کلمات کلیدی و رعایت چگالی مناسب کلمات، از اهمیت بالایی در سئو سایت برخوردار است. سعی کنید در عنوان مقاله حتما از کلمه کلیدی استفاده کنید. رعایت کلمات کلیدی و پراکنش آن اهمیت بالایی دارد.

2- کاربران را در سایت خود طولانی‎تر نگه دارید.

پوگوستیکینگ (Pogo-Stick Problem) زمانی است که کاربر در گوگل بر روی سایت شما کلیک می‎‌کند. اگر کاربر محتوای شما را مناسب تشخیص ندهد، به صفحه جستجوی گوگل بر می‎گردد تا محتوای سایتی که به نظرش مناسب‎تر است، انتخاب کند. این اتفاق به گوگل این سیگنال را ارسال خواهد کرد که سایت شما مناسب این کوئری یا کلمه کلیدی نبوده و گوگل رتبه شما را کاهش خواهد داد. بنابراین گوگل به فعالیت کاربر بر روی سایت شما رتبه خواهد داد. تلاش کنید با محتوای مناسب، کاربر را متقاعد کنید در سایت شما جستجوی بیشتری داشته باشد تا رتبه سایت شما نیز بالاتر برود.
برای افزایش رتبه سئو سایت، با نوشتن محتوایی روان و دارای عنوان‎بندی مناسب، مخاطب را ترغیب خواهید کرد تا در سایت شما زمان بیشتری را بگذارند و به سایت شما نظر منفی ندهد.

اهمیت کاربر در کسب رتبه

3- کلمات کلیدی که پیشنهاد Google Suggest است را پیدا کنید.

وقتی در حال جستجوی کلمات کلیدی خود در گوگل هستید، دسته‎ای از کلمات و عبارت‎های پیشنهادی گوگل که با عبارت مورد نظر شما مرتبط است، نمایش داده می‎شوند. این کلمات کلیدی در حقیقت سرچ بیشتری داشته و استفاده از آن مناسب است تا بازدید صفحه سایت شما را نیز بالا ببرد.

4-صفحاتی که بازدید ندارند را حذف کنید.

این صفحات که در سئو به Zombie pages معروف هستند در حقیقت صفحاتی اند که هیچ گونه بازدیدی ندارند. با حذف این صفحات رتبه‎بندی بالاتر و بازدید بیشتری را کسب خواهید کرد. یک سایت تجارت الکترونیک، با حذف صفحات بدون بازدید رتبه خود را تا 31 درصد بهبود خواهد بخشید.

5-یک مطالعه صنعتی انجام دهید.

بهترین راه برای اینکه شما بک لینک‎های خوبی از سایت‎های خبری و وبلاگ‎ها داشته باشید و با افزایش رتبه سئو مواجه شوید، یک مطالعه کامل و همه جانبه است. یک مطالعه کامل و جامع درباره یک موضوع خاص می‎تواند برای شما اشتراک بالایی داشته باشد و بازدید بالاتری را تجربه خواهید کرد.
اگر بتوانید قابلیت جستجوی صوتی را نیز اضافه کنید، بازدید به نسبت بهتری نیز خواهید داشت.

تولید محتوای جامع

6- کلمات کلیدی مرتبط را به محتوای خود اضافه کنید.

مطمئن شوید در متن خود چگالی مناسبی از کلمات کلیدی داشته باشید. البته مهم است که بدانید استفاده از کلمات کلیدی هم معنی نیز برای رتبه‎بندی سایت شما مهم است. به لطف الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل این قابلیت را دارد که کلمات کلیدی هم معنی را در متن شما تشخیص دهد. بنابراین شما می‎توانید از کلمات کلیدی جالب‎تری استفاده کنید و با این کلمات کلیدی محتوای خوبی را تولید کنید تا رتبه خوبی نیز دریافت کنید. برای این کار تنها کافی است که در گوگل سرچ کنید تا پیشنهادات گوگل را درباره کلمات مترادف عبارت مورد نظر خودتان ببینید و از آن‎ها در مقاله خودتان استفاده کنید.

7- متن محتوای خود را به اینفوگرافیک، پادکست و فیلم مجهز کنید.

یک متن به تنهایی دیگر جذابیتی را دارا نیست. روشی که به وسیله آن می‎توانید یک ترافیک عالی و بک لینک داشته باشید، استفاده از محتوای بصری در مقالات و محتواهای سایت است. با این روش جذابیت را برای کاربر بیشتر خواهید کرد تا مدت زمان بیشتری را در صفحه شما بگذراند.

8- برای افزایش رتبه سئو، صفحات قدیمی را به روز کنید.

آیا در صفحات خود مطالبی دارید که بازدید کم داشته و قدیمی هستند؟
لازم است برای اینکه رتبه خود را ارتقا دهید این صفحات را بروزرسانی کنید. می‎توانید هم محتوا را بروزرسانی کنید و هم به طور خاص، پیوندهای بیشتری نیز به محتوای خود بدهید.

افزایش رتبه سئو سایت

9-سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

داشتن یک وب سایت کند، به رتبه‎بندی شما آسیب خواهد زد. گوگل به طور خاص صفحاتی را که به کندی در دستگاه‎های تلفن بارگیری شوند، از لحاظ رتبه و جایگاه کاهش خواهد داد.
استفاده از CDN در واقع سرعت بارگیری را بسیار کاهش خواهد داد. بهتر است با ابزار BuiltWith.com تمام اسکریپت‎های شخص ثالث را در سایت خود پیدا کنید و آن را کاهش دهید تا سرعت بهتری را داشته باشید.

10- از کنسول جستجوی Google استفاده کنید.

برای این که بتوانید فرصت‎ها و کلمات کلیدی مناسب بیشتری پیدا کنید که می‎توانید در آن‎ها در گوگل رتبه و جایگاه کسب کنید، کافی است از سرچ کنسول گوگل کمک بگیرید. برای اینکار وارد محیط Google Search Console و بر روی تب pages کلیک کنید تا وارد بخش صفحات سایتتان شوید. یکی از صفحات را انتخاب کنید. حال با کلیک بر روی تب queries می‌توانید کلمات کلیدی که آن صفحه خاص با آن‎ها جستجو شده است را بیابید. این کلمات در سئو سایت ارزش سرمایه گذاری زیادی دارند و به افزایش رتبه سئو شما کمک خواهند کرد.

گوگل سرچ کنسول

11- محتواهای مربوط به موضوع را بیشتر استفاده کنید.

اینفوگرافیک‎های جالب برای محتوای خود ایجاد کنید. بعضی از موضوعات کمی خسته کننده هستند، بنابراین باید تلاش کنید از اطلاعاتی استفاده کنید که جذابیت بیشتری را به متن شما بدهند. سعی کنید از موضوعات نزدیک بهم استفاده کنید و به متن جذابیت‎های بصری اضافه کنید تا از خسته کننده شدن متن خود بکاهید.

12- از دارایی‎های بصری خود بک لینک بگیرید.

برای این که قوانین کپی رایت به درستی رعایت شود، هر صاحب وب سایتی اگر از نمودارها و اطلاعات شما استفاده کند، باید به شما بک لینک بدهند. اما این اتفاق در حال حاضر به صورت کامل اتفاق نمی‎افتد. بارها شده شما در سایتی اطلاعات خود را بدون هیچ لینک مرتبط به محتوایتان دیده‎اید. می‎توانید اطلاعات آن‎ها را پیدا کنید و از صاحب سایت بخواهید پیوندی به شما در این اطلاعات بدهد.

13- افزایش رتبه سئو با ایجاد کلمات کلیدی برند (Branded Keywords)

این کلمات کلیدی می‎تواند شما را به رتبه یک نتایج گوگل برساند، زیرا نام برند شما تنها مختص شماست و کمتر سایتی با عبارت کلیدی + نام برند شما کار خواهد کرد. با این روش شما به یک سایت مرجع برای بعضی از کلمات کلیدی برند خودتان تبدیل می‎شوید. برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی برند داشته باشید، باید بعضی از نکات را رعایت کنید. کلمات کلیدی برند، باید کوتاه باشد، تلفظ آسان داشته باشد، توصیفی باشد، راحت به خاطر سپرده شود و منحصر به سایت شما باشد.

افزایش رتبه سئو با برند کیورد

14-تعاریف “فلان چیز چیست” را به محتوای وبلاگ اضافه کنید.

یکی از مهمترین نکات سئو سایت این موضوع است که افراد تمایل دارند آن را نادیده بگیرند. زیرا کسی که موضوعی سطح بالا را سرچ می‎کند به دنبال یک تعریف کلی از موضوع است. برای اینکه سایت شما بازدید بیشتری داشته باشد، بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید. برای مثال اگر در حوزه ” سئو سایت ” کار می‎کنید، شاید محتوای ” سئو سایت چیست؟ ” بتواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که آشنایی مختصری با این موضوع دارند و به دنبال یک تعریف کلی از آن هستند.

15- از اسنیپت‎ها (Featured Snippets) استفاده کنید.

تا حالا اسنیپت‎ها را در SERP گوگل دیده‎اید؟ در این مورد می‎توانید از ویژگی‎های مختلفی برای نمایش بخش اسنیپت در قسمت جستجوی گوگل استفاده کنید و رتبه سئو سایت خودتان را بهبود دهید. برای مثال استفاده از امکان پرسش و پاسخ می‎تواند اسنیپت جذابی برای شما ایجاد کند.

اسنیپت گوگل

16- فرصت‎های بیشتر برای پست مهمان پیدا کنید.

از وبلاگ نویسان مهمان استفاده کنید تا محتوای مرتبط و ارزشمندی را برای سایت خود تولید کنید. برای اینکار فردی را پیدا کنید که محتوایی خوب تولید کند و با هم به یک تفاهم موضوعی برسید و محتوای تولید شده را در سایت خود قرار دهید تا نتایج بهتری را داشته باشید. از این روش برای تولید پست‎های صوتی مثل پادکست‎ها نیز می‎توانید، استفاده کنید.

17- CTR ارگانیک خود را بهبود ببخشید.

وقتی میزان کلیک خود را بهبود ببخشید، بدون اینکه نیاز به کاری باشد، رتبه‎بندی بهتری کسب می‎کنید. سعی کنید کمترین محتوای ارگانیک را پیدا کنید و کلمات کلیدی را در آن بهبود ببخشید و خلاقیت بهتری را به محتوا بدهید. در نتیجه لازم است توصیفات بهتری داشته باشید تا در کل محتوای بهتری ایجاد کنید که بازدید بیشتری داشته باشد. می‎توانید از تبلیغات و موضوعات جدید با استفاده از خلاقیت‎های نویسنده استفاده کنید و بازدید بالاتری داشته باشید.
امیدواریم با دانستن اطلاعات بالا و رعایت آن در سایت خود در رتبه‎بندی گوگل رتبه بهتری را کسب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.