جی تی متریکس

GT metrix بزرگ ترین تغییرات خود را تجربه کرده است و جایگزین کتابخانه های سابق شده است. در تغییرات اخیر سیستم جدیدی را در رتبه بندی عملکرد و ساختار مشاهده خواهید کرد. همچنین شاهد اضافه شدن برگه ‎ها و نمودارهای جدیدی در این تغییرات هستیم. افزونه GT metrix تاثیر زیادی را بر روی سرعت و عملکرد سایت شما خواهد داشت که در نتیجه لزوم آموزش GT metrix بیشتر نمایان می گردد.

در این مقاله به طور مفصل تغییرات را به شما اعلام می‎کنیم و نحوه مقایسه این تغییرات با گذشته را برای شما بازگو خواهیم کرد.

جزئیات امتیازدهی و رتبه بندی

سیستم امتیازدهی برای رتبه بندی در این گزارش جدید مبتنی بر سیستم امتیازدهی Lighthouse است. با این حال، با توجه به تخصص و فرمول های اختصاصی، روش منحصر به فرد GT metrix را در گزارش اخیر افزایش داده شده است که مورد علاقه و اعتماد کاربران در طول سال ها قرار گرفته است.

تغییرات جدید در GT metrix باعث شده است، نمره وزنی که از امتیازات عملکرد و ساختار جدید گرفته شده جایگزین امتیازات قدیمی شود.

GT metrixدرجه GT metrix

GT metrix Grade با سرعت عملکرد صفحه شما (از نظر بارگذاری ، تعامل و ثبات بصری) با میزان خوبی که برای عملکرد بهینه ساخته شده است، ترکیب می شود. این درجه تجربه کلی صفحه وب شما را بهتر نشان می دهد، زیرا هم ساختار سایت شما را نشان می دهد و هم عملکرد واقعی کاربر را تجربه می کند.

GT metrix Grade میانگین وزنی دو نمره مبتنی بر درصد جدید است:

 • امتیاز عملکرد (70 درصد)
 • امتیاز ساختار (30 درصد)

درجه GT metrix بر اساس یک فرمول ساده ساخته شده است که در حال حاضر به ترتیب 70/30 برای امتیازات عملکرد و ساختار تعیین می شود.

توجه داشته باشید که این برداشت اولیه ما از نمرات GT metrix Grade و عملکرد و ساختار است که به طور مداوم کنترل و اصلاح می شوند. با دریافت و تجزیه و تحلیل هرچه بیشتر داده های عملکرد،  با گذشت زمان تکامل می یابند.

امتیاز عملکرد

GT metrix

امتیاز عملکرد در واقع امتیاز Lighthouse Performance شما است، همانطور که توسط تست های GT metrix، با مرورگر، مشخصات سخت افزار و گزینه های تجزیه و تحلیل (AdBlock ، سرعت اتصال و غیره) گرفته شده است.

این نمره از 6 معیار اصلی با وزن های زیر تشکیل شده است:

 •  عملکرد در حال بارگیری (55 درصد)
 • اولین رنگ محتوا (15 درصد)
 • شاخص سرعت (15 درصد)
 • بزرگترین رنگ محتوای (25 درصد)
 • تعامل (40 درصد)
 • زمان تعاملی (15 درصد)
 • کل زمان مسدود کردن (25 درصد)
 •  ثبات بصری (5 درصد)
 • تغییر چیدمان تجمعی (5 درصد)

 هر متریک به عنوان یک امتیاز اندازه گیری و محاسبه می شود، سپس با یک آستانه مقایسه می شود و نتیجه کل (با وزن مناسب) امتیاز نهایی عملکرد را تشکیل می دهد. جزئیات کامل امتیاز عملکرد شما در برگه عملکرد گزارش GT metrix ذکر شده است. در حالی که ابزارهای رسمی گوگل توسط Lighthouse نیز هدایت می شوند ، آنها از سخت افزار و روش های تست خود برای تولید نمره عملکرد استفاده می کنند.

در اینجا چند تفاوت اساسی وجود دارد که باعث می شود امتیازات متفاوت باشند اشاره شده است:

1) اختلافات جغرافیایی

Google آزمایشاتی را در سرورها بر اساس منطقه جغرافیایی آنها انجام می دهد. GT metrix به شما این امکان را می دهد که از کدام منطقه آزمون صفحه خود را تجزیه و تحلیل کنید.

2) تفاوت سخت افزار

GT metrix و Google احتمالاً از نظر پردازنده / حافظه برای آزمایشات متفاوت هستند، که بر معیارها تأثیر می گذارد.

3) تفاوت شبکه

تفاوت در اتصالات شبکه و واریانس ممکن است به تغییر در معیارهای فردی کمک کند.

گوگل ممکن است در هنگام محاسبه نمرات ملاحظات دیگری نیز داشته باشد. امتیاز ساختار به شما می گوید که صفحه شما برای عملکرد بهینه چطور راهکاری داده است. در قسمت قبل ما فاکتورهایی را اشاره کرده‎ایم که دارای مقادیر اندازه گیری بوده‎اند. لیست کاملی از این فاکتورهای امتیاز دهی ساختار GT metrix را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

مشابه امتیازات Page Speed  ​​و Y Slow در گزارش Legacy، میزان عملکرد شما در نمره ساختار شما نشان دهنده میزان ساخت سایت شما برای عملکرد بهینه چه میزان است.

4) ممیزی های سفارشی GT metrix

علاوه بر ممیزی های استاندارد Lighthouse ، ما متغیرهای سفارشی خود را نیز در نظر گرفته ایم که به نظر ما مربوط به عملکرد وب را نشان می‎دهد. این ممیزی های سفارشی GTmetrix شامل موارد زیر است:

 • Keep-Alive را فعال کنید.

این فقط در صفحاتی با استفاده از HTTP / 1.1 فاقد دستورالعمل Keep-Alive ON فعال می شود. اگر تشخیص داده شود که صفحه شما از HTTP / 2 استفاده می کند ، این حسابرسی تأثیری در شما نخواهد داشت.

 • تصاویر را با استفاده از Sprites CSS ترکیب کنید.

اگر صفحه شما چندین تصویر کوچک ارائه می دهد، این حسابرسی شروع می شود. توجه داشته باشید که این حسابرسی بسته به اینکه صفحه شما از HTTP / 1.1 یا HTTP / 2 استفاده می کند، آستانه های مختلفی دارد.

 • استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

ما در مقاله های گذشته درباره مزایای CDN ها بحث کرده ایم و هنوز هم احساس می کنیم که آنها نقش مهمی در ارائه یک وب سایت سریع در سراسر جهان دارند.

GT metrix اگرچه مانند گذشته در گزارش های Legacy سختگیر نبوده، اما همچنان به دنبال CDN برای تحویل بهتر به بازار جهانی است.

 • از CSS import خودداری کنید.

در صورت امکان هنوز هم اجتناب از CSS import توصیه شده است. زیرا هر گونه دستورالعمل واردات با مرورگر (بدون defer attribute) بلافاصله بارگیری، تجزیه و اجرا می شود. این موضوع می تواند رندر بقیه صفحه شما را مسدود کند.

در اینجا شاید این سوال برای شما پیش آید:

GT metrix

آیا نمرات ساختار من بر نمرات عملکرد من تاثیر می گذارد؟

امتیازات ساختار شما مستقیماً بر نمره عملکرد شما تاثیر نمیگذارد. با این حال، بهبود نمره ساختار شما به طور کلی می تواند عملکرد صفحه شما را بهبود بخشد. این امر منجر به کسب نمرات عملکرد بهتر و همچنین توسعه و نمره بهتر GT metrix نیز می شود. حسابرسی های ساختار را در گزارش جدید GT metrix به عنوان راهنمای عملکرد بهتر وب و معیارهای عملکرد را به عنوان کرنومتر عملکرد واقعی وب خود در نظر بگیرید.

پرداختن به فاکتورهای گفته شده در ساختار می تواند به عنوان یک نقطه شروع خوب برای بهبود زمان بارگذاری صفحه در کل باشد. علاوه بر این، برخی از فاکتورها با هم مرتبط هستند و بنابراین، تثبیت یک فاکتور ممکن است بر بقیه تأثیر بگذارد.

Web Vital

از دسته معیارهای اصلی است که بیشترین تاثیر را بر عملکرد صفحه شما دارد.

این معیارها عبارتند از:

بزرگترین رنگ محتوای (LCP)

چه مدت طول کشید تا بزرگترین عنصر محتوای شما نمایش داده شود.

gtmetrix lcp

زمان مسدود کردن کل (TBT)

در مراحل بارگیری صفحه شما چه مدت توسط اسکریپت ها مسدود شده است.

تغییر چیدمان تجمعی (CLS)

کاربر شما در طول بارگذاری صفحه چقدر تغییر حالت را تجربه کرده است. عملکرد خوب در این معیارها نشانگر خوبی است که شما یک تجربه سریع و تجربه لذت بخشی را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهید.

Web Vital یک روش عالی برای محک زدن صفحه شما است زیرا آنها بر روی مجموعه کوچکی از معیارهای اصلی تمرکز دارند که بیشترین تاثیر را در درک عملکرد دارند. Web Vital ها را در جلو و مرکز خود، در کنار نمره GT metrix و عملکرد، ساختار در گزارش جدید GT metrix مشاهده خواهید کرد.

خلاصه tap 

گزارش های جدید GT metrix، جدول خلاصه را نشان می‎دهد که یک عکس فوری از عملکرد، ساختار و رفتار بارگذاری صفحه شما را نشان می دهد. این برگه را به عنوان مرکز اقدام اصلی خود در نظر بگیرید، زیرا اطلاعات موجود در اینجا به تنهایی می تواند جهت بهبود عملکرد صفحه شما باشد. در بالای برگه خلاصه، تجسم سرعت جدید وجود دارد که با پرچم هایی که معیارهای مختلف عملکرد شما را هنگام بارگیری صفحه علامت گذاری می کنند به شما زمینه بیشتری برای معیارها در رابطه با آنچه بازدیدکنندگان شما واقعاً تجربه می کنند، می دهد.

در مرحله بعدی Top Issues، مشکلات اصلی ساختار را مشاهده می کنید که بیشترین تاثیر را در عملکرد صفحه شما دارد. تمرکز بر روی بهبود این فاکتور می تواند بر روی دیگر فاکتور ساختار شما تأثیر بسزایی داشته باشد و می تواند به طور کلی درجه GT metrix و عملکرد و ساختار را بهبود بخشد. این مورد به شما امکان می دهد تلاش های بهینه سازی را بر اساس تأثیر آنها بر عملکرد صفحه خود اولویت بندی کنید.

در ادامه نمودار جدید جزئیات صفحه را پیدا خواهید کرد که نشان می دهد صفحه شما شامل انواع درخواست ها، از جمله تعداد درخواست ها و اندازه بایت تشکیل شده است. این مورد برای تعیین سریع یک صفحه مفید است که صفحه وب شما دارای جاوا اسکریپت ، CSS ، تصاویر و غیره باشد. قرار گرفتن روی یک بخش، اطلاعات بیشتری را در مورد نوع درخواست به طور کلی به شما نشان می دهد. برای دریافت جزئیات بیشتر درباره نوع درخواست، بر روی هر بخش قرار بگیرید.

سرانجام ، شما می توانید بخش بیشتری از GT metrix را پیدا کنید ، جایی که ما نکات و توصیه های بهینه سازی را بر اساس تجزیه و تحلیل صفحه شما ارائه داده‎ایم.

عملکرد نوار ابزار T

ما Tab Timings را حذف کرده‎ایم و آن را با عملکرد جدید Tab جایگزین کردیم که به طور دقیق جزئیات معیارهای عملکرد شما را نشان می دهد. در این عملکرد جدید، هر معیار دارای یک توضیح مختصر است و بسته به نحوه عملکرد صفحه شما در آن معیار کدگذاری رنگی دارد. می توانید جزئیات متریک را برای نمای داده های معیارهای امتیاز عملکرد خود پنهان کنید.

کدگذاری رنگ و زمینه

بسته به نحوه عملکرد متریک، رنگ ها و پیام های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. هر متریک برای توصیف رنگی همراه است تا به شما در درک تأثیر آن کمک کند. زمان بندی مرورگر هیچ تاثیر مستقیمی روی امتیاز عملکرد شما ندارد. با این حال، آنها ممکن است اطلاعات بیشتری را در مورد عملکرد صفحه شما ارائه دهند که قابل بررسی است.

تب ساختار

بروزرسانی gtmetrix

Structure Tab جانشین برگه های Page Speed و Y Slow است که شامل تمام فاکتور های Lighthouse مبتنی بر ساختار و بهترین روش ها برای عملکرد بهینه وب است. تاثیرات فاکتورها در GTmetrix جدید هستند. ارزیابی اختصاصی متشکل از فاکتورهای بالقوه و تأثیر بر معیارها و سایر ملاحظات است. این تأثیر در اصل نشان دهنده میزان تاثیر فاکتورهای خاص بر عملکرد شما است.

بقیه برگه های گزارش GT metrix با کمی تغییر دست نخورده باقی مانده است:

زبانه آبشار

نمودار آبشار GT metrix هیچ تغییری در این نسخه مشاهده نمی کنید و یک همراه عالی برای داده های Lighthouse فراهم می کند.

برگه ویدیو

نوار فیلم که قبلاً در تب ویدیو بود به جای تجسم سرعت در صفحه خلاصه حذف شده است. در حالی که پخش کننده ویدئو تغییری نکرده است،  توجه داشته باشید که پخش کننده ویدیو هنوز نقاط عطف جدید Lighthouse را اجرا نکرده است.

برگه تاریخچه

تغییرات در Tab History شامل اضافه شدن نمودارهای جدید برای معیارهای عملکرد و جایگزینی نمودارPageSpeed  ​​و YSlow با نمودار Gramet / Performance and Stores Scores Gt metrix است. توجه داشته باشید که اگر گزارش Legacy GT metrix که قبلاً تولید شده است را مشاهده کنید، همچنان می توانید سابقه عملکرد Page Speed ​​/ YSlow خود را مشاهده کنید.

با تغییر روش و اندازه گیری تست، شما باید گزارش های جدید GT metrix مجهز به Lighthouse را به عنوان معیار جدیدی برای صفحات خود در نظر بگیرید. گزارش جدید GT metrix یک معیار جدید برای صاحبان سایت برای ارزیابی عملکرد وب است.

گزارش Legacy توصیه هایی را براساس میزان پایبندی آنها به بهترین روش های Page Speed / YSlow ارائه داد، یعنی فقط بر ساختار یا میزان ساخت صفحه شما برای سرعت تمرکز داشتند. با این حال، گزارش جدید GT metrix به عملکرد و ساختار یعنی عملکرد واقعی صفحه شما (بارگذاری ، تعامل ، ثبات بصری) برای کاربر و همچنین ساخت صفحه شما برای عملکرد متمرکز است.

به طور کلی ، گزارش جدید GT metrix با توجه به تجربه کاربری صفحه شما ، یک استاندارد عملکرد وب جدید برای صفحات شما تعیین می کند.

GT metrix

این جامع ترین به روزرسانی GT metrix است و ما بسیار سخت تلاش کرده ایم تا محصولی را به شما ارائه دهیم که متناسب با نیازهای عملکرد وب شما باشد. گزارش جدید GT metrix کاملاً دوباره طراحی شده است تا داده های جدید Lighthouse را در خود جای دهد که احتمالاً نحوه ارزیابی عملکرد صفحه شما را تغییر می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.