تبلیغات خلاقانه در دیجیتال مارکتینگ

نمی‌دانیم در چه ساعتی از شبانه روز در حال مطالعه این مقاله هستید اما می‌توانید به این سوال پاسخ دهید که از آغاز روزتان تا هم اکنون که با سیماساز همراه شده‌اید با چند تبلیغ و پیام تبلیغاتی سر و کار داشته‌اید؟
اگر معمولا تلویزیون تماشا می‌کنید، مجله یا روزنامه‌ مطالعه می‌کنید یا در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، احتمالا پاسخ شما به این سوال مقدار قابل توجهی خواهد بود.

شاید حالا که این سوال را مطرح کردیم به این فکر افتاده باشید که برخی از این تبلیغات چقدر برای شما خسته کننده و حتی گاهی آزاردهنده هستند. اما باور کنید که تبلیغ کنندگان چاره‌ای جز انجام آن ندارند. در دنیای کسب و کار امروز که سرعت و حجم رقابت به شدت افزایش پیدا کرده، چاره‌ای جز انجام انواع تبلیغات اعم از آفلاین و حتی تبلیغات اینترنتی برای دیده شدن از سوی شما وجود ندارد. اما نکته‌ای که صاحبان محصولات، شرکت‌ها و فعالان حوزه تبلیغات به آن کم توجه هستند به کارگیری تبلیغات خلاقانه است. 

اهمیت تبلیغات خلاقانه

تبلیغات خلاقانه می‌تواند ضمن انتقال مفهوم مورد نظر، مفاهیم عمیق‌تر و سودمندتری هم به مخاطبان ارائه کند و از المان‌ها و طراحی‌های جالب و خلاقانه‌ای بهره ببرد.
اگر مخاطب با یک تبلیغ خلاقانه و جالب که ذهنش را به چالش می‌کشد مواجه شود، به جای دلزدگی و حتی ناراحتی از تبلیغ، جذب آن شده و حتی به کسب اطلاعات بیشتر درباره محصول یا برند تبلیغ علاقمند خواهد شد.

تبلیغ خلاقانه، بازی با کاربر

دنیای دیجیتال مارکتینگ امروز به اهمیت استفاده از گیمیفیکیشن و تعامل بازی گونه با کاربر تأکید زیادی دارد. عقیده ما این است که تبلیغات مانند تبلیغ یک محصول، خدمت و یا برند می‌توانند به یک حالت بازی برای کاربر و مخاطب تبدیل شوند. مخاطب سعی می کند که مفهوم گنجانده شده در تبلیغ شما را حدس بزند و به این ترتیب منتظر تبلیغات بعدی شما و پیام‌های نهفته در آن‌ها خواهد بود.

با یک برنامه ریزی دقیق برای تولید و تهیه تبلیغات خلاقانه می‌توانید تعامل کافی با مخاطبانتان برقرار کنید و حتی یک مسابقه جذاب برای حدس زدن برند، مفهوم تبلیغ یا محصول جدیدتان راه بیندازید تا با این کار ضمن جلب توجه مخاطب اهداف دیجیتال مارکتینگ خود را نیز تأمین کنید. اگر این تبلیغات برای یک سایت انجام شوند با یک برنامه ریزی دقیق و یک استراتژی مناسب می‌توانید از این تبلیغات خلاقانه برای دستیابی به اهداف سئو سایتتان ضمن معرفی محصولات بپردازید.

در ادامه قصد داریم شما را با چند تبلیغ جالب و خلاقانه که مفاهیم جالبی هم دارند آشنا کنیم.

تبلیغ خلاقانه عینک
تبلیغ عینک:

این عکس، تبلیغ جالبی درباره برند کلوپتیک (Keloptic) تولید کننده عینک‌های طبی است. شعار کلوپتیک برای این تبلیغات خلاقانه این است که “واضح‌تر ببینید.”

تبلیغات سس گوجه فرنگی

تبلیغ سس کچاپ:

این تبلیغ جالب مربوط به تولید سس کچاپ است. برند هینز (Heinz) با شعار “هیچ کس مانند هینز سس کچاپ پرورش نمی‌دهد”، سعی دارد تا میزان طبیعی بودن این سس‌ها را نشان بدهد و در این راه به خوبی توانسته از المان برش‌های گوجه به صورت بطری سس کچاپ بهره ببرد.

حفظ محیط زیست
تبلیغ حفاظت از  گیاهان:

این تبلیغ با یک مفهوم حفاظت از محیط زیست به خوبی این مفهوم را می‌رساند که مصرف کمتر دستمال کاغذی به حفظ درختان و گیاهان کمک می‌کند.

حفظ زمین
تبلیغ روز جهانی زمین:

برخی از مناسبت‌های تاریخی و جهانی فرصت بسیار مناسبی برای به کارگیری تبلیغات خلاقانه است. این عکس که در روز جهانی زمین تهیه شده ضمن تبلیغ بستنی، به اهمیت حفاظت از محیط زیست برای جلوگیری از گرم شدن زمین و آب شدن یخ‌های قطبی اشاره دارد.

تبلیغات برند لباس

تبلیغ کریسمس:

یکی دیگر از روزهای مناسب برای تبلیغات خلاقانه، جشن کریسمس است. استفاده از یک تصویر گرافیکی برای تبریک کریسمس با پیام تبلیغی نهفته در آن می‌تواند کاملا جالب و کاربردی باشد. این عکس که به شکل یک درخت کاج است تبلیغ یک برند تولید و فروش لباس است که از المان نخ و سوزن برای تبلیغ برند خود استفاده کرده است.

 

حمایت از حیوانات

حمایت از حیوانات:

برانگیختن حس دلسوزانه و انسانی می‌تواند تاثیر خوبی بر مخاطب بگذارد و مفهوم تبلیغاتی شما را به خوبی به او منتقل کند. در این عکس که در ابتدا یک خانواده در آن دیده می‌شوند در سایه عکس می‌توانید تصویر یک سگ را مشاهده کنید. این پیام تبلیغاتی مربوط به حمایت از حیوانات خانگی است.

 

تبیلغ موسسه خیره

موسسه خیریه:

در این عکس به خوبی می‌توانید مفهوم انجمن حمایت از بانوان در برابر خشونت را دریافت کنید. این تبلیغ خلاقانه مربوط به موسسه خیریه الملک خالد است که با این شعار که “بعضی چیزها قابل پوشاندن نیستند” به مبارزه برای بانوان علیه خشونت و سوء استفاده از آن‌ها، اشاره دارد.

تبلیغ بیسکوییت کرم دار

تبلیغ بیسکویت کرم دار:

این تبلیغات خلاقانه و بامزه مربوط به یک برند تولید بیسکویت کرم دار است که به سادگی دلیل جذابیت بیسکویت‌های کرم دار را مشخص می‌کند.

 

تبلیغ کفش راحت

تبلیغ کفش:

این تبلیغ جالب هم مربوط به یک برند تولید کفش است که به سادگی میزان راحتی کفش‌های تولید شده خود را نشان می‌دهد. این تبلیغ با شعار “پای خوشحال مردم خوشحالی می‌سازد” به اهمیت راحت بودن پا در کفش پرداخته است.

 

تبلیغ خلاقانه

به نظر شما این تبلیغ مربوط به چه محصولی است؟ نظر خودتان را برای ما کامنت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.