یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سایت صفحات و برگه‌های آن است که با انواع محتواها ساخته می‌شوند. در حقیقت تولید محتوا یک گام مهم و  موثر در تشکیل سایت‌ها است. همچنین یک قسمت مهم در سئو سایت به شمار می‌رود.
محتواهای شما می‌توانند محصولات شما را به کاربران معرفی کنند، خدمات شما را به اطلاع آن‌ها برسانند، داستان کسب و کار شما را برای مخاطبان تعریف کنند و دروازه ورود شما به دنیای کسب و کار آنلاین باشند.

محتوا چیست؟ 

محتواها مجموعه اطلاعاتی هستند که با هدفی خاص برای مخاطبان مورد نظر، در قالب‌هایی متنوع تهیه و تولید می‌شوند و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند. هدف این اطلاعات که به صورت محتوا تولید می‌شود می‌تواند اطلاع از خبری خاص، معرفی محصولات، معرفی خدماتی خاص، معرفی و شناسایی برند، معرفی کسب و کار و … باشد.

تولید محتوا
تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا چیست؟

به ایجاد محتوا برای صفحات سایت، شبکه‌های اجتماعی و … تولید محتوا گفته می‌شود. تولید محتوا می‌تواند در دسته‌های مختلفی انجام شود. تصویر، ویدئو، صوت و متن نوشته از جمله انواع محتوا‌هایی هستند که می‌توانند صفحات سایت‌ها را تشکیل دهند.
این انواع محتوا‌ها می‌توانند در قالب‌های مختلفی چون مقاله، رپورتاژ، پادکست، موشن‌گرافی، اینفوگرافی و …  در سایت قرار بگیرند.

تولید یک محتوای مناسب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در میزان شناخته شدن شما، محبوبیت در میان کاربران، افزایش بازدید، کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل و در نهایت فروش بیشتر شود. بنابراین برای یک تولید محتوای موفق با همه اهدافی که ذکر شد، نیازمند استراتژی و برنامه قوی هستیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چه فرمت تولید محتوایی بهتر است؟

برای تولید محتوای سایت باید توجه داشت که متناسب با هدف، کاربرد و نیاز سایت از هر کدام از انواع محتوایی که ذکر شد، به درستی و در جای صحیح استفاده شود.
محتواهای متنی یکی از مهم‌ترین محتواهایی هستند که درصد زیادی از قسمت‌های سایت را به خودشان اختصاص می‌دهند. هر چند با گذشت زمان و در دوره فعلی ترجیح افراد به سمت مدیا‌های دیداری تمایل پیدا کرده است، اما همچنان تولید محتوا به صورت متنی جایگاه مهم خود را حفظ کرده است و هنوز هم معیار سنجش مهمی برای کسب جایگاه در نتایج جستجو و سنجش رضایت کاربران است.
محتواهای صوتی که اغلب به صورت پادکست منتشر می‌شوند هم مدتی هست که در میان کاربران، علاقمندان خاص خودش را پیدا کرده است. تولید محتوا به صورت پادکست هم نیازمند برنامه ریزی و طرح استراتژی دقیقی است تا در کنار تولید متن بتواند اثربخشی محتوای سایت را دو چندان کند.

محتوای ویدیویی
مجله اینترنتی ویستامگ

اما دسته بعدی محتواها، محتواهای تصویری هستند که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. تمایل افراد به دیدن تصاویری که در یک لحظه می‌توانند حجم اطلاعات زیادی را به مخاطب منتقل کنند و در کنار متن به فهم بهتر آن کمک کنند، بیشتر شده است.
به علاوه صفحه‌ای را در نظر بگیرید که از چند هزار کلمه طوماروار تشکیل شده باشد، بدون هیچ عکسی! قطعا خواندن این متن برای شما کسل‌کننده است و حتی ممکن است که در نیمه راه، خواندن آن را رها کنید. وجود عکس‌ها و اینفوگرافی‌ها می‌تواند به جذابیت محتوای تولید شده اضافه کند و مخاطب را همراه متن نگه دارد.
ویدئو‌ها هم دسته‌ای از تولید محتوا هستند که علاوه بر جذب مخاطب، آن‌ها را در صفحه سایت شما برای مدت زمانی (تا پایان ویدئو) نگه می‌دارند. این امر به بهبود سئو سایت نیز کمک خواهد کرد.

نکته مهم استفاده از این محتواها این است که به درستی در کنار هم و در مسیر هدف تولید محتوا به کار گرفته شوند.

استراتژی محتوا

استراتژی تولید محتوا

همانطور که در بخش ابتدایی گفته شد، برای اثربخش بودن تولید محتوا باید برنامه‌ای برای ایجاد انواع محتوا‌ها در نظر گرفت. در ابتدای ایجاد سایت لازم است تا زمانی را اختصاص دهید و یک استراتژی قوی برای کار تولید و تهیه محتواها ایجاد کنید. این استراتژی باید تمام اهداف بازاریابی، شناخت برند، جذب مخاطب و فروش محصول را در بر بگیرد.
به کمک یک استراتژی درست و مناسب شما می‌توانید در ابتدای مسیر به کمک انواع  محتواها، مخاطبان متناسب با سایت و کسب و کارتان را جذب کنید. برای مثال تولید محتوا برای انتشار رپورتاژ آگهی یکی از دسته محتواهایی است که برای تبلیغات سایت شما و برای جذب مخاطب انجام می‌گیرد.
در قدم بعدی لازم است تا این مخاطبان را به کاربران سایت خودتان تبدیل کنید. کاربرانی که دیگر سایت شما را شناخته و مطالب آن را دنبال می‌کنند. این کار تنها با تولید محتوای قوی و جذاب و برگزاری رویدادها و اقدامات دیجیتال مارکتینگ امکان پذیر است.

سپس با تولید محتواهایی با هدف فروش می‌توان اقدام به فروش محصولات به مشتریان سایت کرد. بنابراین هر چقدر که استراتژی تولید محتوای شما دقیق‌تر و مناسب‌تر باشد، جذب مشتری و میزان فروش شما در آینده تضمین خواهد شد.

تولید محتوای سئو شده 

سئو سایت یکی از مهم‌ترین اقدامات برای یک سایت است. سئو جایگاه سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو تعیین خواهد کرد. هر قدر جایگاه شما در این نتایج بالاتر باشد، احتمال ورود بازدیدکنندگان به سایت شما بیشتر بوده و این به معنی فرصت تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری است.
به علاوه در حال حاضر کاربرانی که در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند معمولا به سایت‌هایی که در 3 تا 5 لینک ابتدایی صفحه نتایج ظاهر می‌شوند اعتماد بیشتری خواهند کرد. بنابراین قرار گرفتن در این جایگاه، که به کمک سئو سایت امکان پذیر است، اهمیت زیادی دارد.
یکی از مهم‌ترین چیزهایی که به سئو سایت کمک می‌کند داشتن محتوای مناسب و سئو محور است. محتوای جذابی که متناسب با نیازهای مشتری تولید می‌شود، با رعایت اصول سئو می‌تواند به جایگاه مناسبی در نتایج جستجو دست پیدا کند.
بنابراین تولید محتوای سئو شده یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در ایجاد استراتژی تولید محتوا باید آن را در نظر گرفت و همچنین یکی از مهم‌ترین گام‌ها در استراتژی سئو سایت به شمار می‌رود.

تولید محتوای سئو شده

تولید محتوا با سیماساز

آژانس دیجیتال مارکتینگ سیماساز با توجه به میزان اهمیت تولید محتوا با بهره گیری از گروه نویسندگان و تولید کننده محتوا، تهیه و تولید محتوای سایت‌ها را بر عهده خواهد گرفت. برای مشاوره و همکاری در زمینه تولید محتوا با پشتیبان سیماساز تماس حاصل فرمایید.

محتوای تصویری

_

محتوای متنی

_

محتوای صوتی

_

محتوای ویدیویی

_
ما را با تجربیاتمان قضاوت کنید
_

نمونه کارها

_
طراحی سایت سهیل نسج تهران

سهیل نسج تهران

تولید انواع نخ و رنگرزی

البرزبان

 تعمیر انواع لوازم خانگی

طراحی سایت بیس پلن

بیس پلن

بانک اطلاعات صنعت ساختمان

طراحی سایت سدکس (cedex)

Cedex

تولید انواع مواد شیمیایی

طراحی سایت سان جیم

سان جیم

 باشگاه بدنسازی بانوان

طراحی سایت ویستامگ

ویستامگ

مجله اینترنتی