برندینگ

چرا برندسازی این روزها مهم شده است؟

برندسازی چیست؟

برندسازی یک هنر بسیار خاص در شکل دادن فعالیت برند و هویت بخشی به نام فعالیت شماست. در این مسیر، با استفاده از خلاقیت، مهارت و استراتژی، یک برند نوپا به یک هویت شاخص می رسد.در ادامه سیماساز به این بحث بسیار مهم میپردازد.

در این مسیر، برند شما می تواند با رقبا به فعالیت بپردازد و با مخاطبانش ارتباط بگیرد. برندسازی به فعالیت شما شهرت و در نهایت، آینده را هدیه می دهد. به دلیل اهمیت برندینگ، مشاغل و سازمانها باید از همان ابتدای شروع به فعالیت، یک نام قوی برای خود خلق کنند. تا در مسیر تبلیغات و شهرت نیز این نام مناسب فعالیت های آینده را به همراه دارد. برندینگ فعالیتی گسترده و نیازمند هدف است. نام شرکت اغلب نقش اصلی را در میان عناصر هویت برای موجودیت شرکت شما برعهده می گیرد. اگر نامی مناسب برای شرکت در نظر بگیرید، ذهنیتی قوی برای فعالیت شرکت خود به همراه  می آورید.

در گذشته از نام های متفاوتی برای نامگذاری شرکت خود بهره می بردند، اما این روزها برای ثبت نام شرکت باید به آینده کاری خود و ایجاد حوزه های کاری گسترده خود بیشتر توجه کنید. یکی از راه های گسترش محبوبیت خود، تبلیغات است. آنچه در پایان اکثر آگهی های تبلیغاتی به یاد مخاطبان می ماند، معمولا همان نامی است که در روزهای اولیه انتخاب می کنید. اهمیت نام برند به قدری زیاد است که در دنیا سال هاست که شرکت های نام گذاری فعالیت خود را دارا هستند و خدمات رسانی به کاربران دارند.

انتخاب نام مناسب در برندینگ

همانطور که اشاره کردیم؛ یکی از مهمترین مراحل در ثبت شرکت، انتخاب نامناسب، معنادار و خاص برای شرکت و شروع فعالیت خود خواهد بود.

لوگو برندینگ

از این طریق نام مناسب و خاص برای شرکت خود به یک نتیجه نهایی خواهید رسید. انتخاب نام مناسب که مرتبط با حرفه و فعالیت شرکت است، باعث ایجاد حس خاص برای شرکت و برند در ذهن کاربران خواهید شد. بنابراین انتخاب نام مناسب از موارد مهم برای ادامه حیات یک حرفه در روزهای طلایی است.  این موضوع را درنظر بگیرید، در انتخاب اسم شرکت باید از قوانین و ضوابط ادارات ثبت شرکت ها پیروی کنید. این مورد جزو مسائل مهم تلقی می گردند. بنابراین با انتخاب نام مناسب و با در نظر داشتن ضوابط با مناسب ترین اسم برای شرکت خود، از هزینه های آینده دور می مانید. نام مناسب هزینه های تبلیغات را تا حد زیادی کاهش می دهد.

5 مرحله تا انتخاب نام مناسب در برندینگ

1) تعیین اهداف و استراتژی

این سوال را از خود بپرسید. به کجا می رسیم؟

اگر به دنبال نامی متناسب با هویت برند هستید، باید جوهره برند و یا شخصیت برند پیش از نام گذاری برای شما مشخص گردد. فلسفه برند خود را پیدا کنید. با روشن کردن جنبه های باطنی و ذاتی یک برند، به مسیر درستی برای نام گذاری می رسید.

2) فهرستی از نام ها هدف بسازید.

در این مرحله می توانید از منابع مختلف برای انتخاب نام برند استفاده کنید. از طوفان فکری و مشاوران، تحلیل نام های رقبا، استفاده از فرهنگ نام و … به منظور ایجاد نام تا حد امکان کمک بگیرید. قوانینی نیز برای این قسمت وجود دارد که باید در نظر بگیرید. نام فارسی باشد.

  • شئونات کشور را رعایت کند.
  • اسامی خاص داشته باشد.
  • عدم وجود حروف لاتین
  • ممنوعات نامگذاری نباشد.
  • عدم وجود اعداد ریاضی
  • عدم استفاده از حروف چند کلمه ای مخفف، با رعایت این موارد نامی مناسب در نظر بگیرید.

branding

3) جدا کردن نام های با رای بیشتر

بعد از اینکه فهرست مفصلی از نام ها داشتید، باید تعدادی از آنها را از بقیه متمایز کنید. نام هایی که اهداف آینده برند شما را در کنار هویت شما به خوبی مشخص کند، را جدا کنید. زیبایی و آوای آن را برای روزهای تبلیغات در نظر بگیرید. البته باید تحقیقات کاملی کنید که نام انتخابی شما قبلا ثبت نشده باشد تا مسیرهای بعدی را راحت طی کنید.

4) بررسی بر روی تعدادی نام نهایی

سپس باید تحقیقات لازم در رابطه با نام های باقی مانده داشته باشید، این امر برای ایجاد حافظه مناسب برای طرفداران بسیار تاثیرگذار خواهد بود. نام مناسب میزان به خاطر سپاری و معناسازی بیشتری را القا می کند.

5) انتخاب اصلی

تعداد محدودی نام مناسب را با نتایج تحقیقات با توجه به اولویت دسته بندی کنید. در نهایت با جلسات لازم با افراد تیم و یا تیمی که به این امر وارد هستند؛ نام نهایی را استخراج کنید.

اهمیت برندینگ در فضای کسب و کار

بازاریابی و فروش

با برندسازی فعالیت خود، در دنیای پر رقابت امروز، حرفی برای گفتن خواهید داشت.  برندسازی حرف های ناگفته شما را منتقل می کند. در برندسازی مسیر کاری خود را به مخاطبان نشان می دهید. این امر نام، هدف و مسیر کاری شما را برای جامعه هدف مشخص می کند و به یک مسیر مشخص می رسید.

ارتباط عاطفی با جامعه هدف

با داشتن یک برندسازی قدرتمند، می توانید به طور عمیق با مشتریانتان، کارمندانتان و عموم مردم ارتباط بگیرید. این ارتباط با گذشت زمان  طبق یک فرایند تدریجی شکل خواهد گرفت. اما برای قدم های اول باید محکم باشید و یک شروع خوب برای خود بسازید.  برندسازی به مخاطب شما اجازه خواهد داد؛  تا شما را بشناسد و در نهایت راه هایی به یاد ماندنی برای برقراری ارتباط با شما بگیرد.

برندسازی و ایجاد اعتماد به نفس

مارک ها و برندهای بزرگ نیز استراتژی ریسک را در مسیر کاری خود می گیرند. برندهایی که امروز برای ما شناخته شده اند؛ با اعتماد بنفس و هدف مشخص فعالیت کرده اند تا به این نقطه برسند.

با جدی گرفتن برندسازی هم نام خود را هویت می دهید و هم هدف و جهت برای آینده کاری خود پیدا خواهید کرد. برندسازی موثر چیزی تنها یک لوگو، متن و رنگ نخواهد بود؛ اما این مسیر اگر به درستی پیش برود؛ شما آینده ای درخشان می سازید. در نهایت با توجه به این موضوع برای مسیرکاری خود، جاده ای موفق می سازید. مارک تجاری شما، همه چیز فعالیت شما خواهد بود؛ این را دست کم نگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.