آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای شناخته شدن برند و کسب و کارتان چه راهکارهایی وجود دارد؟ قطعا تبلیغات یکی از بهترین و سریعترین راه حل هایی است که در این مسیر به شما کمک خواهد کرد. اما این تبلیغات باید به چه شکل، با چه هدف و توسط چه کسی یا چه چیزی انجام شود؟

در روزگاران گذشته شاید استفاده از افرادی که دادزن نامیده می شدند برای تبلیغات فروش کالا به خصوص برای مغازه ها کاربرد داشت. پس از آن مرحله جدیدی آغاز شد که صنعت چاپ را هم بی نصیب نکرد! این مرحله همان چاپ و پخش تراکتی بود که در آن شرح محصولات یا خدمات با طرح متناسبی طراحی و پخش می شود. این تبلیغات هم می تواند سریع و مناسب باشد و هنوز هم کاربرد دارد.
استفاده از بنرهای تبلیغاتی و بیلبورد های سطح شهر هم یکی دیگر از روش های تبلیغاتی موثر است. اما قوی ترین و البته پر هزینه ترین نوع تبلیغات، تبلیغات تلویزیونی است که شاید بتوان گفت بیشترین مخاطبان را در بر می گیرد.

اما با توجه به قرارگیری در دوره پیشرفت ارتباطات آنلاین و تجارت الکترونیک دسته دیگری از تبلیغات شکل گرفتند که به تبلیغات اینترنتی شناخته می شوند و تاثیر مناسبی در دنیای کسب و کار اینترنتی دارند.

تبلیغات اینترنتی

با ورود به عصر اطلاعات و پیشرفت دنیای آنلاین، وجود سایت های متناسب با کسب و کار ها رونق پیدا کرد. کار طراحی سایت به یکی از مهمترین مقدمات برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک تبدیل شد. به این دلیل که برای تعامل با کاربران دنیای اینترنت و اقدام به فروش محصولات و ارائه خدمات به سایتی نیاز بود که کاربران را جذب کند.
اما مسئله مهمی که پیش آمد این بود که حال چگونه باید کاربران را جذب سایت کرد. مسئله دیگر این بود که با توجه به این که مردم زمان زیادی از وقت خودشان را در دنیای آنلاین و اینترنت سپری می کنند چه روشی برای تبلیغات، بیشتر موثر است؟ با وجود این مسائل بود که دنیای تبلیغات اینترنتی شکل گرفت.

چرا تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی به شیوه های مختلف و با همان هدف همیشگی جذب کاربر انجام می گیرد. همانطور که گفته شد از آنجایی که دنیای آنلاین و سپری کردن زمان در اینترنت و انواع شبکه های اجتماعی، به جزئی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است، بهترین فرصت برای تبلیغات و شناساندن برند، کسب و کار، خدمات و محصولات است.
اگر کار تبلیغات اینترنتی به درستی و توسط کارشناسان متخصص انجام شود می تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

1- به شناسایی شما کمک می کند.
با توجه به فعالیت زیاد کاربران در اینترنت، تبلیغات اینترنتی می تواند به سرعت، به شناسایی شما توسط کاربران کمک کند. این شناخته شدن کسب و کار شما، می تواند شما را به یک برند در زمینه کاریتان تبدیل کند. 

2- به سئو سایت شما کمک می کند.
تبلیغات اینترنتی می تواند یکی از روش های موثر در بهینه سازی و سئو سایت باشد. تبلیغات مناسب و هدفمند می توانند بازدید کنندگان زیادی را به سایت شما هدایت کنند و ترافیک ورودی سایت شما را افزایش دهند.

3-هزینه کمتر و مناسب تری دارد.
هزینه تبلیغات اینترنتی به مراتب از تبلیغ در تلویزیون و سایر روش های تبلیغاتی معقول تر و مناسب تر است. به علاوه برخی روش های تبلیغاتی ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت. 

4-تعامل بیشتری با مخاطبان و مشتریان دارد.
تبلیغات اینترنتی می تواند با تعامل با مشتریان شکل بگیرد. برای مثال در یک تبلیغ در شبکه های اجتماعی، کاربران می توانند برای شما کامنت و نظر بگذارند و تجربه های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این کار اعتماد سایرین را به برند و کسب و کار شما افزایش می دهد.

5-امکان به اشتراک گذاشته شدن دارد.
تبلیغات اینترنتی به راحتی قابل اشتراک گذاری است. شما میتوانید یک بار هزینه کنید و یک تبلیغ مناسب به دست بیاورید اما آن را در سایر شبکه های اجتماعی و راه های ارتباطی اینترنتی به اشتراک بگذارید و به دیده شدن آن  و جذب مخاطب بیشتر کمک کنید.

6- متناسب با مخاطب تولید می شود.
احتمالا شما هم با تبلیغات زیادی که در سطح شهر روی بیلبوردها و بنرها ایجاد شده اند مواجه شده اید. این تبلیغات معمولا برای همه اقشار مردم نمایش داده می شوند، بدون در نظر گرفتن مخاطبین خاص خود. این امر ممکن است افراد زیادی را دلزده و از تبلیغات فراری کند.
تبلیغات اینترنتی می تواند با توجه به پرسونای مخاطب، با تحقیق و شناسایی مخاطب هدف و با توجه به علاقه مندی ها و نیازهای کاربران خاص خود ایجاد شود.

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی می تواند در روش های مختلفی ایجاد شود و به تبلیغ برای هدف مورد نظر بپردازد:

تبلیغات بنری

این نوع تبلیغات که در سایت های پربازدید انجام می شود با طراحی یک بنر که در جایگاه های مشخصی در سایت ها قرار میگیرد، ایجاد میشود. یک بنر با هدف مشخص و با پیامی مناسب طراحی شده و به مقصد مورد نظر شما لینک خواهد شد.

تبلیغات کلیکی

این تبلیغات معمولا با هدف بهبود جایگاه سایت ها و بهینه سازی سایت انجام میشود. تبلیغات گوگل ادز یکی از مهمترین تبلیغات این دسته است. به این ترتیب که شما در صفحه اول گوگل قرار خواهید گرفت و با هر کلیک بر روی لینک سایت شما، مبلغی را به گوگل به عنوان هزینه تبلیغات خواهید پرداخت.

کمپین های تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی، دسته ای از تبلیغات هستند که با هدف های خاص دیجیتال مارکتینگ و در دوره ای مشخص در انواع ابزارهای اینترنتی مانند شبکه های اجتماعی شکل می گیرند.

ایمیل مارکتینگ

این شیوه که برای سایت های فروشگاهی بسیار مناسب است، با توجه به عضویت کاربران انجام میگیرد. شما می توانید پیام های تبلیغی خود را از طریق یک ایمیل طراحی شده و با هدف مشخص به صورت گسترده به اعضای سایت خود ارسال کنید. برای این کار نیازمند پایگاه داده ای برای ثبت اطلاعات اعضای سایت هستید.

رپورتاژ آگهی

یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغاتی به ویژه برای بهینه سازی و سئو سایت رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری است که میان کارشناسان سئو هم بسیار مرسوم و شناخته شده است. دلیل علاقه مندی به رپورتاژ آگهی این است که رپورتاژ هرگز از سایت منتشر کننده حذف نخواهد شد، لینک هایی که به سایت هدف داده می شود باقی خواهد ماند و ارزش و اعتبار سایت منتشر کننده را به سایت مقصد منتقل خواهد کرد و به دلیل بازدیدکنندگان زیاد سایت های منتشر کننده رپورتاژ آگهی، تبلیغ شما بازدید زیادی خواهد داشت.

 تبلیغات اینترنتی با سیماساز

با توجه به اهمیت تبلیغات اینترنتی در عصر حاضر و اهمیت آن در بهبود رتبه و سئو سایت، آژانس دیجیتال مارکتینگ سیماساز با وجود گروهی از تیم خبره در زمینه تبلیغات آنلاین، شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ، در زمینه انواع تبلیغات اینترنتی به مشاوره و ارائه خدمات مربوطه می پردازد.

برای بهره مندی از اطلاعات بیشتر در زمینه تبلیغات آنلاین و دریافت مشاوره در این زمینه با پشتیبان تیم سیماساز ارتباط برقرار نمایید.