طراحی سایت در سال 2020

6 ترفند طراحی سایت در سال 2020 که سایت شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

طراحی سایت نیازمند هنر و به کارگیری توانایی جذب مخاطب به وسیله رنگ‌ها، تناسب اجزای صفحه و المان‌های سایت است. با گذشت زمان و با تغییر علایق و سلیقه کاربران، به مرور روند طراحی سایت هم دستخوش تغییرات خواهد شد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با چند نکته مهم در زمینه طراحی سایت در سال 2020 آشنا کنیم که به کارگیری آن‌ها می‌تواند به جذب مخاطب بیشتر به شما کمک کند.

طراحی ساده یا مینیمالیسم (Minimalism) 

طراحی سایت مینیمالیسم2020

طراحی مینیمالیسم یکی از طراحی‌های کلاسیک است که به تازگی بسیار مرسوم شده و می‌توان آن را یکی از ترفندهای طراحی سایت در سال 2020 دانست. توقع می‌رود در این سال، در طراحی مینیمالیسم بیشتر به فضاهای خالی و سفید در صفحه سایت پرداخته شود. البته در جای مناسب! نه هر جایی که خودتان دوست داشتید، با ایجاد این فضای خالی فکر کنید می‌توانید حس مینیمال را به مخاطبان انتقال دهید.

در حالی که یک صفحه کاملا سفید از حس مینیمالیسم کلاسیک‌تری برخوردار است، اما در طراحی سایت در سال 2020 انتظار می‌رود استفاده از آن به این شکل باشد که یک عکس با المان‌های رنگ سفید در پس زمینه (بک گراندی) نامتقارن با سفید قرار بگیرد و متن به گونه‌ای در این صفحه قرار بگیرد که نظر مخاطب را جلب کند.
هر دو این روش‌های مینیمالیسم از جذابیت کاملی برای جلب نظر مخاطب برخوردارند. دلیل جذاب بودن مینیمالیسم هم ساده است زیرا ساده، ظریف و به آسانی قابل درک و برقراری ارتباط‌ هستند.

قالب تاریک (Dark Mode)

قالب تاریک
یکی دیگر از ترفندهایی که در طراحی سایت در سال 2020 می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد، استفاده از قالب یا تم تاریک برای صفحات سایت است. از آنجایی که در بسیاری از اپلیکیشن‌ها و تم‌ها، قالب‌های تاریک یا تیره طرفداران خاص خودشان را دارند، در برخی از سایت‌های متناسب می‌توان از این تم تاریک استفاده کرد.

احتمالا علت استقبال از این قالب‌ها می‌تواند به این دلیل باشد که المان‌های رنگ روشن به خوبی در پس زمینه‌ای به رنگ تیره قابل نمایش است و خواندن متن‌ها با تایپوگرافی رنگ روشن روی آن راحت‌تر است. استفاده از رنگ‌های نئونی بر روی این پس زمینه تیره می‌تواند طراحی سایت در سال 2020 را برای مخاطبان جذاب‌تر کند.

شکستن قوانین تایپوگرافی

شکستن قانون تایپوگرافی
یکی از اتفاقات مهم  طراحی سایت در سال 2020، شکسته شدن قوانین تایپوگرافی در این سال از سوی طراحان سایت است. در این روش قوانین مرسوم نگارشی از جمله رعایت فاصله کلمات، نوع فواصل، چرخش کلمات و خطوط شکسته می‌شود. نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که درست است که شکستن قوانین تایپوگرافی قرار است خلاقیتی جدید ایجاد کند و به جذابیت طراحی سایت اضافه کند، اما نباید کاری کنید که این قانون شکنی به قیمت آزار مخاطب تمام شود.
مخاطب شما باید بتواند به راحتی و سادگی محتوای شما را بخواند و آنچه را که قصد گفتنش را دارید متوجه شود.

تصاویر هنری

تصاویر خلاقانه در طراحی سایت در سال 2020
استفاده از تصاویر هنری و خلاقانه می‌تواند یکی دیگر از ترندهای طراحی سایت در سال 2020 باشد. این تصاویر که به شکلی ساده و انیمیشن گونه طراحی می‌شوند، می‌توانند به سادگی داستانی را به مخاطب منتقل کنند. استفاده از عنصر تخیل، خلاقیت و داستان سرایی می‌تواند به جذابیت این تصاویر اضافه کند که حتی گاهی باعث شوند که تصاویر عجیب و غریب به نظر برسند. اما همین عجیب بودن کمک مهمی برای جذب مخاطبان خواهد بود.

همه چیز سه بعدی

اضافه کردن عمق به تصاویر می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری در مخاطب ایجاد کند و احساس بیشتری منتقل کند. عکس‌های سه بعدی که به تصاویر و المان‌ها عمق می‌بخشند، همچنان به عنوان نکته‌ای در طراحی سایت در سال 2020 هم به شمار می‌روند که می‌تواند حس واقع گرایانه‌ای هم به مخاطبان منتقل کند.
بهترین طراحی‌های سه بعدی همواره یک چیز غیر قابل انتظار و جذاب به مخاطب نشان می‌دهد برای مثال قرار گرفتن عکس محصول به شکل سه بعدی در یک صفحه با طرحی مینیمالیسم می‌تواند به جذابیت صفحه کمک کند.

تغییر رنگ گرادیانت‌ها

ترفند طراحی سایت 2020 تغییر رنگ گرادیانت ها
مدت زمان بسیاری طراحان سایت از طراحی رنگ‌ها به شکل flat، تخت و یکنواخت استفاده می‌کردند و از گرادیانت‌ها خیلی بهره نمی‌بردند. اما با محبوبیت پیدا کردن استفاده از گرادیانت‌های رنگی (ترکیب رنگ‌ها در طراحی سایت) این ترکیب به یک روش در طراحی سایت در سال 2020 تبدیل شده است.

استفاده از گرادیانت رنگ المان‌ها و تصاویر می‌تواند به جذابیت آن‌ها افزوده و نظر مخاطبان را تا حد زیادی جلب کند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با نکاتی که می‌تواند در طراحی سایت در سال 2020 مورد توجه قرار بگیرد و به میزان مخاطبان شما اضافه کنید. شما چه المان‌های دیگری در طراحی سایت سال جدید شناسایی کرده‌اید؟ لطفا اطلاعات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.